I Ogólnopolski Plener Rysunku Satyrycznego w Mragowie

W dniach 18-21 maja w Mragowie odbył się I Ogólnopolski Plener Rysunku Satyrycznego. W tym znanym z kabaretonów, muzyki country i okolicznych jezior miasteczku zagościli Paulina Kopestyńska, Małgorzata Podgórska-Makal, Sławomir Makal, Tomasz Niewiadomski, Waldemar Rukść, Arkadiusz Maniuk, Tomasz Wołoszyn, Wiesław Lipecki i pomysłodawca Zbigniew Piszczako.

Artyści przygotowywali prace na 2 tematy: Mrągowo oraz życie i twórczość Mikołaja Kopernika. Dodatkowo rysownicy przygotowywali na życzenie karykatury dla żeglarzy, mieszkańców i turystów.

Karykaturzyści mieli pełne ręce roboty. Każdy model otrzymywał po 4 swoje rysunki, więc jest lepiej jak u fotografa. Zabawa była świetna – powiedział Zbigniew Piszczako.

Karykaturzyści nie tylko pracowali twórczo nad tematami związanymi z Mikołajem Kopernikiem i Mrągowem, ale i zwiedzili Reszel, Świętą Lipkę, posłuchali koncertu organowego, byli na wieży Bismarcka, popływali jachtem.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się rysowanie karykatur mieszkańcom Mrągowa. Plener był także okazją do spotkania autorskiego z Tomaszem Niewiadomskim, twórcą komiksu Ratman, które poprowadził Mateusz Kossakowski.

Ratman to już legenda polskiej sceny komiksowej, więc gdy dowiedziałem się, że Tomek Niewiadomski przyjedzie do Mrągowa, a dodatkowo tydzień później odbędzie się premiera jego najnowszego komiksu, nie mogliśmy przepuścić takiej okazji – powiedział Mateusz Kossakowski, który zorganizował tegoroczny plener w Mrągowie. – Myślę, że idea spodobała się zarówno artystom, jak i społeczności lokalnej i w przyszłych latach uda nam się tego typu inicjatywy kontynuować.

Organizatorem pleneru był Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Advertisement
This entry was posted in Aktualności and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s