35-lecie pracy twórczej Zbigniewa Piszczako

16 września w Galerii Usługa Jazz Bar w Olsztynie odbył się wernisaż jubileuszowy z okazji 35-lecia pracy twórczej olsztyńskiego karykaturzysty Zbigniewa Piszczako. Był to wieczór iście wspominkowy, można by rzec przebiegający w ciepłej, milej i rodzinnej atmosferze.

Po obszernej laudacji Mateusza Kossakowskiego – wiceprezesa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP współpracę z jubilatem wspominali: Elżbieta Mierzyńska – prezes Klubu Satyryka w latach 80.; Jerzy Pantak – sekretarz i redaktor wielu czasopism regionalnych m.in. Dziennika Pojezierza, Głosu, Tygodnika Warmińskiego, Nowoczesnej Olsztynianki, Życia Olsztyna; Krystyna Arciszewska – autorka tekstów piosenek, m. in. „Jesteś stąd” – utworu, który zabrzmiał podczas wernisażu; Czesław Jerzy Małkowski – prezydent Olsztyna w latach 2001-2008 i Andrzej Brzozowski – lider zespołu Kaczki z Nowej Paczki.

Miłym akcentem był list gratulacyjny od Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, w którym można przeczyta:

Szanowny Panie proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji Pana wystawy rysunku pn. 35+, którą mamy przyjemność oglądać dziś w Galerii Usługa Jazz Bar. Dzięki Pana trwającej już 35 lat działalności artystycznej, kulturalną mapę naszego miasta wzbogaciły rysunek satyryczny i śmiała kreska.

Zbigniew Piszczako otrzymał od Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP  pamiątkowy upominek z podziękowaniem za twórczość, która pobudza do refleksji na temat otaczającej nas rzeczywistości, a Elżbieta Mierzyńska zrobiła niespodziankę przekazując jubilatowi zbiór wycinków z prasy z jego rysunkami z lat 80.

 Wieczór umiliła muzycznie młoda, zdolna o delikatnym głosie wokalistka Lena Hnatiuk z Ostródy.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s